Ciasto francuskie

Przygotowywanie ciasta do pieczenia

Istnieje kilka charakterystycznych rodzajów kategorii wyrobów cukierniczych, które od lat sprzedawane są w rekomendowanych cukierniach i na które przepisy aż roją się w sieci i książkach kucharskich. Mowa tu między innymi o jakże popularnych w naszym kraju ciastach biszkoptowych, jak także i kruchych i półkruchych, czy też ciastach parzonych. Jeszcze czymś innym natomiast okazuje się być w praktyce ciasto francuskie. I temu ostatniemu rodzajowi wypieku cukierniczego postanowiliśmy przyjrzeć się dziś nieco bardziej niż wszystkim pozostałym. Czym cechuje się dobrej jakości ciasto francuskie? Na czym się opiera jego dobrej jakości skład? Co wyróżnia ten typ wypieków od szeregu innych wariantów cukierniczych słodkości? Wszystkiego dowiesz się po gruntownej lekturze dalszych fragmentów.
Ciasto francuskie odznacza się zwłaszcza tym, że jako jedno z nielicznych rodzajów ciast posiada swoją bazę wyjściową w sklepie już gotową. Wystarczy parę złotych, mniej z reguły niż pięć, aby zakupić wysokiej jakości spód z ciasta francuskiego. To, co jest wymagane później to już tylko i wyłącznie dodawanie mas, czy też kremów, w zależności od tego, z czym życzymy sobie zjeść nasze ciasto francuskie. Nie jest za wiele osób, które radzą sobie ze zrobieniem ciasta francuskiego samodzielnie, mało która z gospodyń domowych podejmuje się także tego nie lada wyzwania.
W zakresie omawianego tu rodzaju wypieku cukierniczego problematyczne jest to, iż ciasto francuskie ma bardzo lekką strukturę i jest dość kruche, zatem w praktyce nie wiele trzeba, aby je rozgnieść chociażby przypadkowo połamać i zniszczyć.
Napisane przez:

[the-post-grid id="240" title="grdioo"]