slodziutkie-okazje.pl

cukiernictwo slawomir zdrowak

cukiernictwo slawomir zdrowak

Ironia i Poetic Justice

Czy to ironia?

Przypadek 1. Idziesz ulicą z przyjacielem. Przed tobą znajduje się potknięcie człowieka na pęknięcie w chodniku. Twój znajomy śmiech na człowieka. Chwilę później, przyjaciel wycieczki na tej samej szczeliny. "Och," można powiedzieć, że "jest tak ironiczne!" Nie, tak nie jest. To nie jest ironiczny.

Przypadek 2. Później, idziesz do domu i włączyć telewizor. Widzisz news historia polityka coraz wciągane do sądu za kłamstwo pod przysięgą. W tym samym politykiem niedawno oskarżył kolegów polityków bycia kłamliwe. "Och, to ironiczne", mówisz, śmiejąc się. Nie, to nie jest ironia, albo.

Przypadek 3. Wreszcie, tuż przed pójściem do łóżka, idziesz w domu, wyłączyć światło i narzeka na członków rodziny, którzy opuścili je. Jednak po wyłączeniu Last Light, zdajesz sobie sprawę, że trzeba iść z powrotem po domu w ciemności. Czyniąc tak, to powali cię łydki na krześle. Możesz pocierać łydki i powiedzieć: "To jest tak ironiczne, że wyłączyłem światła i wykonane samodzielnie chodzić w ciemności!" Nie, to nie jest ironiczne albo.

cukiernictwo slawomir zdrowak

W rzeczywistości jedyną rzeczą ironiczną o tych trzech zdarzeń jest fakt, że uważamy, że były ironiczne!

Co to jest ironia?

Ironią jest kilka rzeczy: sytuacyjne, dramatyczne i werbalne.

Sytuacyjne ironia. Sytuacyjne ironia jest sytuacja lub zdarzenie, które jest inne niż to, co było spodziewać. Na przykład, powiedzmy, że masz zamiar piknik z ukochaną w sobotę po południu. Spakować miły lunch, weź koc do siedzenia i ukryć niektóre kwiaty w koszu. Podczas jazdy odebrać kochanie, jesteś pewien, że dwaj z was będą się świetnie bawić. Jednak zanim się do jej domu, samochód przegrzewa. Nazywasz ją do ciebie, ale jest pod prysznicem i nie słyszeć telefonu. Możesz zostawić wiadomość. Godzinę później, zastanawiając się, gdzie jesteś, ona sprawdza jej wiadomości, zdaje sobie sprawę, co się stało, a wkrótce jedzie do ciebie.
Artykuł dzięki: